Redeschidere unități de învățământ din comuna Țintești

Stimați părinți și profesori,
Dragi elevi,
Luni, 8 februarie 2021, dupa o lunga perioadă de activitate online, toate unitățile de învățământ din comuna Țintești vor fi deschise din nou, însă doar cu prezența fizică a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar și a elevilor din clasele a VIII_a, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protectie. Elevii claselor a V-a, a VI-a și a VII _a, vor desfășura orele în sistem online.Totul se va desfășura conform scenariului localității, în funcție de rata de incidență(momentan este 1,32 la 1000 de locuitori).La această dată, localitatea Tintesti se afla în scenariul galben!
Cu convingerea că în câteva zile vom trece în scenariul verde, revenind la cursuri cu prezenta fizica și ca ne veți sprijini în respectarea tuturor masurilor de siguranta, vă mulțumim pentru înțelegere, răbdare și va așteptăm cu drag la scoala!
Cu considerație,
Echipa manageriala