Inaugurare Gradinita cu Program Normal, Maxenu

Astazi, 08 septembrie 2020, in zi de mare sarbatoare, a fost inaugurată într-un cadru festiv, Gradinita cu Program Normal, Maxenu, comuna Tintesti. Evenimentul a fost onorat de prezența presedintelui Consiliului Judetean Buzau, dl. Petre Emanoil Neagu, reprezentantul Primariei municipiului Buzau, dl. Primar Toma Constantin, fiu al comunei, nelipsit de la evenimentele importante ale comunitatii. Au fost prezenti si alti reprezentanti locali, Primarul comunei Tintesti, dl. Stoica Aurel si viceprimarul, dl. Lambru Iulian, consilieri locali, preoti ai Bisericii din localitate, cadrele didactice din gradinita Maxenu , alti colaboratori, invitati, parinti, bunici, localnici, dar mai ales, copiii prescolari, care asteaptau cu nerabdare sa viziteze noua gradinita in care vor incepe noul an scolar! Ceremonia de inaugurare a început cu o slujbă religioasă, urmată de tăierea panglicii inaugurale și sfințirea fiecărei încăperi ale noii grădinițe. De asemenea, participanții la această ceremonie au fost invitați să viziteze interiorul grădiniței inaugurate, iar în fata instituției, gazdele și invitații oficiali au vorbit despre semnificația realizării acestei investiții prevazuta cu dotari la standarde europene. Ne dorim mai multe astfel de evenimente , spre multumirea parintilor si spre folosul copiilor si tinerilor din localitate.
Tuturor, un nou an scolar cu bucurii si impliniri, in casa noua!!!