Gala de excelenta – Premierea elevilor – Roua de Baragan

Zi de mare sarbatoare astazi pentru cetatenii comunei Tintesti. Cultura si educatia au fost la rang de mare arta, asa cum merita!
Lansare de carte – ”Caietele de Tintesti”, nr 11/12 si premierea elevilor din ciclul gimnazial care au obtinut rezultate deosebite in anul scolar 2017-2018, dar si la evaluarea nationala de catre dl. Primar Stoica Aurel in cadrul sarbatorii comunei ”Roua de Baragan”, 2 septembrie 2018.

Speram sa devina o traditie pentru anii ce vor veni spre bucuria si motivarea elevilor cu potential intelectual. Am fost onorati de prezenta unor personalitati marcante ale culturii buzoiene, dar si de prezenta celui ce este revine de fiecare data cu placere in satul natal, dl. Primar Constantin Toma.

MULTUMIRI SI FELICITARI TUTUROR!!!